• KOTKI

• GRUPA IV    KOTKI

Podobny obraz

KOTKI to grupa  czterolatków i  pięciolatków.

Wychowawca : mgr Lucyna Nocoń, mgr Magdalena Bocheńska , mgr Magdalena Roczniak

Grupa liczy 25 dzieci, wśród których jest 12 dziewczynek i 13 chłopców.
          Dzieci są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne zarówno  podczas zabaw   jak
          i zajęć. Wychowankowie bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane
          w sali przedszkolnej jak i na placu zabaw. Wspólnie chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie.
          Starają się być samodzielne i koleżeńskie.  Z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek. Bardzo też lubią zabawy ruchowe, dydaktyczne i tematyczne  w kącikach zainteresowań.
          Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, zajęciami dodatkowymi oraz spacerami, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy. Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności.

W czasie spędzonym w przedszkolu dzieci poszerzać wiedzę , rozwijają swoje umiejętności. Przed nimi bowiem ważne wyzwanie- wkroczenie w świat liter i liczb. Pomocne w tym zakresie jest wykonywanie zadań
          w kartach pracy z pakietu „Kolorowy start”.

Z uśmiechem na twarzach i wiarą we własne możliwości z łatwością sprostają wszystkim wyzwaniom,
          a pobyt w przedszkolu będzie dla nich czasem przyjemności i wszechstronnego rozwoju.

Dzień Dziewczynek     9.III

Dzień Kota       17.II

Walentynki       14.II

"Czyściochowe przedszkole"

Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu. Czas intensywnej nauki w wieku przedszkolnym warto wykorzystać także na kształtowanie dobrych nawyków higienicznych. Program Czyściochowe Przedszkole ma na celu pomagać nauczycielom w edukacji i motywowaniu przedszkolaków do codziennego dbania o higienę. Pierwsze zajęcia odbyły się 13.02.2020 w grupie „Kotków”. Rozmawialiśmy o higienie jamy ustnej. Dzieci poznały sposoby mycia zębów oraz dowiedziały się dlaczego warto odwiedzać regularnie dentystę. Będziemy także realizować takie tematy jak: higiena nosa, ochrona skóry, czystość rąk, kąpiel oraz korzystanie z toalety. Akcja trwa do czerwca 2020r. W późniejszym czasie będziemy prosić Was Rodziców o zagłosowanie na nasze prace konkursowe, które znajdziecie na stronie Rossmann.pl.

Dzień Pizzy    7.II

Wigilia przedszkolna     20.XII